Chcesz kupić panele drewniane podłogowe? Kliknij tu.

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują znacznie mniej. Niskie ceny to tylko jedna z wielu zalet paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę chwil, a każdy upora się z tym bez pomocy profesjonalistów. Jak zatem zamontować panele podłogowe?

Dostosuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wilgoci – dopuszczalna zawartość wody w wylewce to 3%. Warto pamiętać także o odpowiedniej izolacji – doskonale sprawdzi się tu folia PE o gramaturze minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie montuj paneli prosto ze sklepu – najlepiej zrobisz, czekając czterdzieści osiem godzin, aż pozbędą się nagromadzonej wilgoci. Panele i narzędzia gotowe?

Jak montować panele podłogowe?

Zabierając się za układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – specjaliści polecają robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed ich położeniem, dokładnie obejrzyj je i zwróć uwagę na ewentualne wady fabryczne, gdyż potem trudniej będzie je reklamować. Nie zapominaj o temperaturze podłoża, która musi być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Układaj je prostopadle względem okna, a w wąskich pomieszczeniach – zgodnie z orientacją fasad. Z połączeniem paneli, dzięki prostemu mechanizmowi klików, nie będziesz miał najmniejszych trudności.

Dylatacje, czyli daj panelom podłogowym rozszerzać się i kurczyć

Wykonane z surowców drewnopochodnych, panele podłogowe zmieniają swój rozmiar w zależności od zmian klimatu w pokoju. Nie zapominaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze przynajmniej dziesięciu milimetrów, do których zamaskowania mogą posłużyć listwy podłogowe.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]