Dowiedz się, kto oferuje regulację okien Warszawa.

Regulacja okuć okiennych, potocznie zwana regulacją okien, to profesjonalna usługa, jaka powinna być wykonywana zawsze, kiedy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a również przed sezonem letnim oraz zimowym – aby należycie ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, z jakiego powodu jest to istotne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie tylko zezwala ustawić maksymalną szczelność okna, jednakowoż też zapobiega wypaczeniom oraz uszkodzeniom ramy.
Rozróżnia się dwa typy regulacji okien (a gruntownie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy rodzaj to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak zwana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a więc na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej wzmagając docisk skrzydła do ramy okiennej, by przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto zmniejszyć, aby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła powoduje problemy z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła pozwala je usunąć.

Jak w szeregu przypadków powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na bazie podanych wyżej informacji, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeśli jednakże pojawiają się trudności z zamykaniem okna albo klamka stawia opór, warto dodatkowo wezwać fachowców od regulacji okien, którzy poprawią pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]