Na http://brabis.pl zdobędziesz więcej informacji o usługach świadczonych przez biuro rachunkowe Katowice.

Dopilnowanie finansów w małych firmach okazuje się zazwyczaj powodem sporych problemów. Drobne podmioty zazwyczaj nie mogą pozwolić sobie na to, aby przyjąć specjalistę na etat, a ich szefowie często nie potrafią sumiennie zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji jest prostsze niż myśli wielu czytelników – należy jedynie zdecydować się na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści w ten sposób osiągniemy? Jak zyskać pewność tego, że jakość współpracy będzie satysfakcjonująca?

Nie musisz zatrudniać księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy zdecydować się głównie ze względu na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli powierzymy finanse firmy ekspertom od rachunkowości, zyskamy pewność, że potencjalne kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się wystawieniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to również oszczędność pracy oraz funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością na własną rękę, ani rekrutować do pracy specjalisty na stałe. Warto też nadmienić o swobodzie, jaka wiąże się z taką współpracą. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że dużo spraw można uzgodnić z opiekunem naszej firmy komunikując się przez pocztę elektroniczną.

Biuro rachunkowe – które okaże się najbardziej odpowiednie?

Poszukując biura rachunkowego nie można kierować się jedynie cennikiem porad – podejrzanie niskie koszty usług często oznaczają ich niedostateczną jakość. Przy wyborze biura rachunkowego największą uwagę zwróćmy na to, czy jego eksperci uzyskali wymagane uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wydawany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. albo certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z zakresu finansów, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. przygotowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, sporządzanie raportów płacowych czy rozliczanie wynagrodzeń za czas choroby.

Nasz adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]