Druk 3D - tu przeczytasz o aktualnej ofercie.

Drukowanie 3D to usługa skierowana zarówno do firm, jak i do osób prywatnych. Kto ją najczęściej zleca? Usługa jest kierowana głównie do konstruktorów, projektantów CAD, inżynierów, osób zatrudnionych w sekcjach technicznych i badawczo-rozwojowych, a także przedstawicieli innych sektorów przemysłu. Każda firma bądź osoba, która potrzebuje prototypu albo modelu koncepcyjnego wykonanego przy pomocy technologii SLA, SLS, PolyJet, FDM, i DMLS, może złożyć zamówienie na te usługę, o ile nie dysponuje własną drukarką 3D.

Wydruki 3D – co znajduje się w ofercie CadXpert?

CadXpert – lider na polskim rynku w obszarze profesjonalnych skanerów 3D oraz drukarek 3D – oprócz asortymentu świadczy także usługi, czyli:
– drukowanie 3D,
– skanowanie 3D,
– projektowanie 3D
Poza wymienionymi powyżej usługami CadXpert oferuje też szkolenia (stacjonarne i webinary). Na stronie dystrybutora znajdziemy także bazę wiedzy. Umieszczono tam zarówno informacje od producentów sprzętu do druku 3D, jak i przygotowane przez ekspertów CadXpert. CadXpert jest również pomysłodawcą i organizatorem konferencji Forum Druku 3D.

SLA – precyzyjny druk 3D małych elementów

Wydruk 3D w technologii SLA to pierwszy, innowacyjny sposób wytwarzania szybkiego prototypowania. Ta technologia – nazywana też stereolitografią – polega na utwardzaniu nowych warstw płynnej żywicy wiązką laserową. Do kogo skierowana jest usługa wydruku 3D w technologii SLA? Do firm lub osób, które potrzebują prototypów precyzyjnych, szczegółowo odwzorowanych, z zachowaniem dokładności proporcji. To metoda, która umożliwia bardzo dobrą rozdzielczość druku i druk bardzo wąskich elementów, wygładzonej powierzchni, wyrazistych konturów oraz detali.

Drukowanie 3D w technologii SLS

Metoda druku 3D w technologii SLS opiera się na podobnej zasadzie jak przytoczona powyżej technika SLA. Także tutaj nakładane są następne powłoki tworzywa – w tym wypadku jest to sproszkowany poliamid. Jakie są najważniejsze zalety tej technologii druku 3D? SLS ma ogromne możliwości produkcyjne. Technologia laserowego spiekania proszku poliamidowego gwarantuje trwałość chemiczną i mechaniczną oraz precyzję konturów.

FDM – wydruk 3D prototypów oraz modeli koncepcyjnych

FDM to najbardziej rozpowszechniona technologia druku 3D – za jej popularnością stoi bardzo dobra relacja jakości do kosztów, jak również możliwość zastosowania materiałów w ogromnej gamie barw. W trakcie druku metodą FDM na prototyp nakładane są stopniowo warstwy materiału termoplastycznego – przy czym można wybrać grubość warstwy. Druk 3D FDM jest realizowany przede wszystkim przy pomocy urządzeń przemysłowych Stratasys oraz drukarek 3D marki MakerBot. Tę metodę druku wykorzystują firmy potrzebujące modeli koncepcyjnych albo prototypów.

Nasz adres:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]