Więcej informacji o utylizacji starych mebli Kraków.

Większość z nas z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z problemu, jakie tworzą rzeczy, których w tej chwili już nie potrzebujemy, a których nie potrafimy się pozbyć z różnorodnych przyczyn. Żeby nie zajmowały przestrzeni mieszkaniu, z reguły przestawiamy je do piwnicy, na strych czy też do komórki lokatorskiej. Szkopuł jednakże w tym, że po pewnym czasie i te pomieszczenia robią się tak zapchane, iż zwyczajne ich użytkowanie bywa utrudnione. Dopiero to skłania większość z nas do wykonania gruntownego sprzątania, będącego okazją do tego, aby uwolnić się od zgromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko planujemy też, kiedy dziedziczymy po kimś mieszkanie bądź kupujemy zapuszczony dom. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze zgromadzonymi przedmiotami i jak łatwo wywieźć stare meble z poddasza, mieszkania oraz piwnicy.

Odbiór starych mebli – co z nimi zrobić?

Odpady takie jak części ram okien, sprzęty elektroniczne, stare meble czy zdemontowane panele ścienne lub podłogowe nie mogą trafić do zbiornika przeznaczonego na śmieci zmieszane. Jeżeli chcemy się od nich uwolnić, możemy skorzystać z kilku możliwości. Pierwsze to przewiezienie ich na własną rękę do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania odpowiednio dużego auta. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się zazwyczaj co kilka tygodni – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zmuszeni zagospodarować miejsce na zdeponowanie odpadów znacznych rozmiarów. Najlepsze jest ostatnie rozwiązanie – zamówienie kontenera na śmieci, który po zapełnieniu odbierze dostarczający go podmiot. Zatroszczy się on też o legalny recykling jego zawartości. Przedsiębiorstwa wypożyczające kontenery często oferują również fachową pomoc przy sprzątaniu piwnicy, strychu względnie całego domu.

Utylizacja mebli – na czym polega?

Jeżeli stare meble zostaną oddane do PSZOK-u lub przedsiębiorstwa trudniącego się utylizacją zawodowo, nie będą spopielone ani nie trafią na składowisko. Po rozebraniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów wedle materiału, z którego są wytworzone, mogą być ponownie przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w przeważnie się one składają, sprowadza się zwykle do ich przetworzenia w płyty wiórowe, które później mogą posłużyć do produkcji nowych garderób, krzeseł oraz półek.

Nasz adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]