Poznaj więcej szczegółów o cateringu świątecznym.

Święta Bożego Narodzenia to okres, który spędzamy najczęściej wraz z rodziną, jednak imprezy świąteczne odbywają się również w firmach. Często personel firmy aranżuje je swoimi siłami, przynosząc własnoręcznie przygotowane potrawy, jednak w ogromnych zakładach pracy ten sposób działania raczej sprawdza. By więc pomóc sobie podczas przygotowania firmowych spotkań wigilijnych, zarówno tych mniejszych, jak i tych dużych, warto skorzystać z oferty cateringu świątecznego.

Zupy, dania rybne, pierogi z kapustą i grzybami – o cateringu świątecznym

Bez wątpienia na wigilijnym stole muszą pojawić się polskie świąteczne potrawy. To przede wszystkim ryby, np. chrupiący filet z karpia albo pstrąga, a także zupy – z całą pewnością żurek i barszcz czerwony, a w niektórych regionach także zupa rybna. Na talerzach nie może brakować też krokietów z kapustą i grzybami, które zwykle serwowane są wespół z wspomnianym wyżej barszczem czerwonym. Firmowa impreza świąteczna nie byłaby kompletna bez zimnych zakąsek, między innymi bez sałatki śledziowej bądź karpia po żydowsku. Warto także zadbać o smakowity specjał na koniec spotkania. Na stół bożonarodzeniowy polecamy lekki sernik, kutię z miodem albo makowiec.

Na co zwrócić uwagę catering świąteczny?

Planowanie świątecznego spotkania w firmie powinno się zacząć z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Należy wyznaczyć datę spotkania oraz porównać go z harmonogramem urlopów zespołu. Pozwala to dokładniej oszacować prawdopodobną liczbę uczestników uroczystości, a w rezultacie pomoże zamówić trafną ilość porcji. Rekomendujemy porozmawiać z zatrudnionymi o menu i razem zdecydować się na te dania z portfolio firmy cateringowej, które wszyscy lubią. Istotne jest też to, aby ustalić czy któryś z pracowników może mieć reakcję alergiczną, przykładowo na orzechy, które mogą znajdować się w w cieście, bądź są w załodze firmy weganie. Dla tych pracowników należy zamówić dania zgodne z preferencjami dietetycznymi. Firmy cateringowe oferujące posiłki świąteczne zbierają zamówienia przez większość grudnia, jednak nie zalecamy robić tego w ostatniej chwili.

Nasz adres:
Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]