Domy z drewna Kraków znajdziesz na http://domygoralskie.com/eko.html.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu wielką popularnością wśród mieszkańców naszego kraju cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze naszego kraju domy z cegły kształtem, które wyglądem przywodziły na myśl proste pudełka. Dzisiaj wiemy już, że nie są to zbyt dobre rozwiązania. Z tego powodu z chęcią decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na tradycyjnym góralskim budownictwie mają naprawdę wiele zalet.

Ekologiczne domy drewniane: z jakiego powodu są przyjazne środowisku?

Domy z drewna od wielu lat postrzegane są jako ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brak plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na ekosystem. W domach drewnianych nie używa się materiałów syntetycznych. Z uwagi na bardzo dobre właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, by tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W konsekwencji domy drewniane w najmniejszym stopniu nie wpływają na obniżenie kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze posiadają plusy?

Domy tego rodzaju bardzo dobrze wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie wiejskiego krajobrazu oraz majestatycznych gór. Panujący w nich mikroklimat zapewnia doskonałe samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach wybudowanych z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono również bardzo dobrze natlenione. Domy drewniane świetnie nadają się dla alergików, chorych na astmę oraz osób walczących z innymi chorobami dotykającymi układ oddechowy. Są trwałe oraz bardzo piękne. Z całą pewnością zasługują na to, aby wybrać je zamiast domów murowanych.

Nasz adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]