Dowiedz się, gdzie kupić dźwigary.

Szalunki to konstrukcje niezastąpione na wielu budowach. Dzięki nim możliwe jest modelowanie odpowiedniego kształtu murów wylewanych z betonu, jak również przygotowanie w nich przelotów na okna i drzwi. Szalunki okazują się też potrzebne przy formowaniu sufitów – wtedy ich najważniejszym elementem są dźwigary. Bez ich użycia budowa jakiegokolwiek obiektu wielopiętrowego byłaby niemożliwa. Dźwigary sprawiają, że sklepienie nie opada zaraz po wylaniu i jest w stanie utwardzić się. Z jakich materiałów wytwarza się dźwigary? Gdzie można je zdobyć?

Z jakich drzew wytwarzane są dźwigary?

Dźwigar wystawiany jest na znaczne, sięgające kilkudziesięciu ton obciążenia. Dlatego jego głównym przymiotem jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa elementy – jakość wykonania oraz typ użytych do tego materiałów. Te powinny być pieczołowicie dobrane i przetestowane pod kątem wytrzymałości na spore naciski. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich gatunków jak topola, olcha, buk czy sosna. Niesłychanie ważne jest też stosowne pokrycie dźwigarów impregnatem, które zabezpieczy je przed szkodliwym wpływem wilgoci, spoiw i innych płynnych chemikaliów wykorzystywanych na budowie – a więc czynników, które często niszczą strukturę drewna.

Dźwigary – można je wynająć

Firmy, które regularnie parają się wznoszeniem wielokondygnacyjnych budynków mają swoje dźwigary. Ich zakup i składowanie wiąże się jednakże z pewnymi kosztami. Natomiast firmy, które od czasu do czasu akceptują zlecenia tego typu, mogą ustrzec się nadmienionych problemów. Dobrym wyjściem dla nich jest skorzystanie z usług podmiotu, który oferuje wypożyczenie dźwigarów oraz innych elementów konstrukcji szalunkowych.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]