Dowiedz się, gdzie kupić sklejkę Kraków, wejdź na http://bit.ly/2YkOYI2.

Deski szalunkowe to podstawowy moduł konstrukcji szalunkowych. Tę funkcję mogą pełnić typowe deski z drewna lub płyty wyprodukowane z innego surowca, jakkolwiek zwykle używana jest sklejka szalunkowa. Zadaniem szalunków jest nadanie kształtu wylewanemu betonowi – dzięki nim można zatem postawić budynki z murami wykonanego z tego kompozytu. Szalunki mają także zastosowanie w budynkach murowanych, gdzie umożliwiają wykonanie otworów na stolarkę, czyli drzwi czy okna. Objaśniamy, z czego produkowana jest sklejka szalunkowa i co robić, jeżeli jej potrzebujemy, a nie chcemy nabywać własnych elementów.

Sklejka szalunkowa – rodzaje

Kiedyś w szalunkach na ogół wykorzystywane były deski z bloków drewna. Te jednakże były kosztowne, a przy tym nie posiadały właściwych parametrów – zazwyczaj nie najlepiej radziły sobie z zawilgoceniem. W związku z tym dziś wykorzystywana jest głównie sklejka szalunkowa. Produkuje się ją z wielu gatunków drewna – przeważnie z olchy, brzozy lub topoli. W ofercie producentów znajdziemy przeróżnego rodzaju sklejki szalunkowe. Jednym z nich są warianty wodoodporne, do których produkcji stosuje się kleje z żywicy mocznikowo-melaminowo-formaldehydowej. Drugi popularny rodzaj to sklejka antypoślizgowa oklejona z obu stron powłoką perforowanego materiału.

Sklejki szalunkowe – postaw na wynajem!

Firmy budowlane dysponują zazwyczaj swoją sklejką szalunkową wraz z częściami pozwalającymi na jej łączenie. Jeśli jednak planujemy budowę garażu lub domu własnymi siłami, nie ma potrzeby zakupu wszystkich części szalunków – możemy je wynająć, np. w Krakowie na stronie ABCszalunki.pl. Poza samej sklejki szalunkowej, firma oferuje też wynajem innych elementów potrzebnych do postawienia szalunków – między innymi łączników oraz głowic.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]