Co powinno się wiedzieć o domy drewniane projekty?

Drewniane domy stają się coraz bardziej popularne. Innowacyjna technologia powoduje, że tego typu budynki nie tylko wyglądają wyjątkowo stylowo, ale są również funkcjonalne. Czy w domkach drewnianych można mieszkać także w miesiącach zimowych? Gdzie wyszukać projektanta, który pomoże nam spełnić marzenie o posiadaniu ekologicznego domu?

Projekty domów drewnianych – lżejsza konstrukcja

Całoroczne domy drewniane pojawiają się w polskim krajobrazie. Ludzie coraz częściej decydują się na postawienie takich nieruchomości, gdyż mają one wiele atutów. Przede wszystkim są one bardziej ekonomiczne niż tradycyjne domki jednorodzinne. Konstrukcja jest lekka, a to oznacza niższe koszty. Nowoczesne domy drewniane szybciej się buduje, ponieważ są wyprodukowane z gotowych elementów. Odchodzą także roboty związane z ze schnięciem tynków. Fachowcy przekonują, że budowa odbywa się w ciągu kilku miesięcy, dlatego domy drewniane zyskują coraz szersze grono fanów. Łączą one w sobie zupełnie odmienne światy. Z jednej strony zniewalają tradycyjnym wzornictwem – wiele z nich jest wzorowanych na stylu tatrzańskim. Jednak dzięki nowatorskim rozwiązaniom dają funkcjonalność identyczną jak domy wykonane z cegły.

Projekty domów drewnianych – naturalne komponenty

Domy drewniane nowoczesne to budynki skonstruowane z naturalnych składników, dzięki czemu są energooszczędne. Dzięki użyciu drewna osoby chorujące na alergie czują się po prostu lepiej. Domy z bali wyróżniają się wspaniałymi właściwościami termicznymi, nie musimy ich dodatkowo ocieplać. Ważnym atutem jest niewielka grubość ścian, dzięki czemu metraż domu jest większy. Domy drewniane można konstruować także w zimie, bo wszystkie roboty realizowane są z pominięciem schnięcia tynków. Decydując się na inwestycję w nowoczesne domy z bali zwróćmy uwagę na to, żeby zlecić całość prac doświadczonym ekipom.

Nasz adres:
Pracownia Architektoniczna Bartek K.Sitarski
ul.Niezapominajek 3/20
30-239 Kraków

Mob.: 601 965 606
E-mail: [email protected]