Jeśli potrzebujesz szalunków Kraków, skieruj się tutaj.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to krótkotrwałe konstrukcje pozwalające na wznoszenie murów budynków. Przeważnie używa się ich podczas wylewania murów z betonu – wtedy są one niezbędne do tego, by nadać im odpowiedni kształt i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Poza tym szalunki stosuje się także w trakcie stawiania budynków murowanych, gdzie ich użycie pozwala na wykonanie przelotów na drzwi, okna oraz bramy. W tym wpisie wyjaśniamy, z czego wykonane są dzisiejsze szalunki i jakim sposobem mogą nabyć je inwestorzy.

Systemy szalunków

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest struktura wykonana z mocnych sklejek scalonych ze sobą gwoździami lub desek drewnianych, która po zdemontowaniu może zostać wykorzystana ponownie. Rozbiórka takich szalunków jest jednakże kłopotliwa – większość wykonawców i inwestorów wybiera więc użycie szalunków wielokrotnego użytku – struktur służących do błyskawicznego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki wykonuje się z metalu, sklejki lub drewna, jak również zestawiać dwa albo trzy surowce. Na ogół jednakże stosuje się sklejkę – przeważnie z takich rodzajów drewna jak brzoza czyi topola, a całą strukturę scalają belki, łączniki, narożniki i głowice ze stalowe bądź aluminiowe.

Wypożyczenie szalunków – kiedy warto?

Przedsiębiorstwa na co dzień parające się pracami budowlanymi mają własne szalunki. Inaczej jest jednak w przypadku brygad, które zazwyczaj świadczą odmienne usługi oraz inwestorów, którzy zamierzają planujących wznieść pojedynczy obiekt. Zakup wszystkich modułów niezbędnych do skonstruowania szalunku nie byłby opłacalny . Znacznie mądrzejszym wyjściem będzie wynajem szalunków.

Nasz adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]