Choć Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu dużo, stąd nieraz ciężko odnaleźć się w setkach informacji o ciekawych atrakcjach i najnowszych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – poznaj serwis stworzony specjalnie dla turystów

Aby zaprezentować wszystkim ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, przygotowano portal visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiedzę nie tylko o atrakcyjnych zabytkach oraz miejscach Małopolski, jak też o wystawach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski już na stronie głównej dostrzegą mapę, na której migiem odszukają zabytki i muzea, hotele, pensjonaty i kempingi oraz Centra Informacji Turystycznej zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Co ciekawe, dla tych, którzy z najrozmaitszych przyczyn nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów pokazujące między innymi urok miejscowego folkloru, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO czy regiony agroturystyczne.

Proste rozmówki i wykaz ambasad – istotne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych południowych miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na stronie publikowane są w związku z tym w języku angielskim, ale też w między innymi w języku hiszpańskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks konsulatów i ambasad zlokalizowanych na obszarze województwa małopolskiego. Wyjątkowo pomocna dla cudzoziemców może być także sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które pomogą im porozumieć się z Polakami w codziennych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży po Polsce.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego