Więcej informacji o fajnmi miejscami w Małopolsce.

Chociaż małopolskie jest jednym z mniejszych polskich województw, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu dużo, więc często trudno znaleźć coś dla siebie w zalewie informacji o zbliżających się wydarzeniach kulturalnych bądź sportowych i godnych zobaczenia atrakcjach w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o najpiękniejszych miejscach w Małopolsce?

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, stworzono stronę visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o bardziej i mniej znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i imprezach folklorystycznych, sportowych czy kulturalnych planowanych na jego obszarze. Serwis prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby organizujące przyjazd do Małopolski o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której ekspresowo odnajdą hotele, motele i schroniska młodzieżowe, Centra Informacji Turystycznej, jak również zabytki i muzea zlokalizowane w miastach województwa. Portal ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski również pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o dworcach kolejowych i lotniskach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Co ciekawe, dla tych, którzy z rozmaitych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, strona przygotował kilka wirtualnych spacerów przedstawiające między innymi trasy rowerowe, Małopolską Trasę Światowego dziedzictwa UNESCO oraz piękno parków krajobrazowych i narodowych.

Witryna o zabytkach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i inne ciekawe miejscowości. Informacje dodawane na portalu publikowane są więc w języku angielskim, ale również w między innymi w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Wyjątkowo wartościowa dla cudzoziemców jest także sekcja Rozmówki, w której poznają najpopularniejsze słówka i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie pobytu w Polsce. podróżnicy z zagranicy znajdą tu indeks ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na terenie Małopolski.

Nasz adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego