Więcej o workach na pojemniki euro na globalhygiene.pl.

Folia polietylenowa to surowiec, bez którego obecne życie nie byłoby takie samo. Wyrabia się z niej nie tylko worki stosowane w domach, ale też artykuły foliowe stosowane m.in. w branży spożywczej.

Z czego produkuje się worki foliowe do skrzynek E2?

Polietylen, innymi słowy polimer etenu, stosowany jest chętnie w przemyśle. Najbardziej rozpowszechniona jego forma to przypuszczalnie worki na śmieci. W ich produkcji używa się zarówno polimer etenu o wysokiej gęstości (w skrócie HDPE), jak i polietylen małej gęstości (LDPE). HDPE jest mniej przezroczysty, jednakże posiada wyższą temperaturę topnienia i cechuje się lepszą wytrzymałością mechaniczną. Z folii tego typu wytwarza się między innymi wytrzymałe worki na śmieci. Tymczasem LDPE jest bezwonny, przezroczysty i stosunkowo miękki, a tym samym niezwykle elastyczny. Nie jest tak wytrzymały na znaczne temperatury, ale w tych niskich zachowuje swoją sprężystość. Jest to przydatne w branży spożywczej, szczególnie tam, gdzie magazynuje oraz transportuje się zamrożone żywność, przykładowo w przetwórstwie mięsnym. Dla przemysłu spożywczego z LDPE wytwarza się worki foliowe euro, które dostosowane są do skrzynek o kilku pojemnościach. Co ważne, worki z takim przeznaczeniem powinny posiadać atesty dopuszczające je do styczności z żywnością.

Peleryny dla fryzjerów i inne produkty foliowe

Z polimeru etenu wytwarza się także sporo innych artykułów dla rozmaitych sektorów przemysłu. To np. przejrzysta folia pakunkowa, wszelkiego rodzaju opakowania, zakrętki, a nawet wytrzymałe żyłki i żagle. Jest to także surowiec, z którego polski producent odzieży ochronnej, firma Global Food Hygiene, zaprojektował antystatyczne, przezroczyste peleryny jednorazowego użytku dla branży fryzjerskiej. Peleryny wytwarzane są z LDPE w dwóch rozmiarach i w pięciu kolorach, a sprzedawane są w formie poręcznej rolki ze zrywką, którą pasuje do dozowników.

Nasz adres:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]