Sprawdź, gdzie zamówić kapsułki do ekspresu Nespresso.

Kapsułki do ekspresów Nespresso są jednymi z najdłużej obecnych w sprzedaży. Zostały opracowane w Szwajcarii już w połowie lat 70-tych XX w. i od tego czasu powoli zdobywały kolejnych miłośników. Dzisiaj jest to marka rozpoznawalna na całym świecie, a urządzenia z tym systemem produkuje wiele popularnych firm.

Czy istnieją kapsułki kompatybilne z Nespresso?

Decydując się na kupno ekspresu opartego o system Nespresso, wiele osób obawia się, czy będzie ograniczona wyłącznie do używania kawy w kapsułkach od jednego producenta. Nic bardziej mylnego. Patent na ten rodzaj kapsułek wygasł kilka lat temu więc w tej chwili w sprzedaży dostępnych są dziesiątki przeróżnych kapsułek kompatybilnych z Nespresso, pozwalających cieszyć się napojami o interesujących kompozycjach smakowych. Jedną z szeroko znanych i rozpoznawanych w Polsce firm jest włoska Lavazza, wytwarzająca kapsułki z kawą Delicato i Armonico o średniej intensywności, zawierające mieszankę kaw arabika z Ameryki Północnej, a także bogate w smaku kapsułki Vigoroso i DecaRicco oparte na mieszance robusty i arabiki. Kolejnym znanym włoskim producentem kawy w kapsułkach Nespresso jest IlCafeItaliano, autor głębokich w smaku połączeń arabiki i robusty o nazwach zaczerpniętych od włoskich miast, czyli Trieste, Venezia, Firenze i Roma. Zależnie od wybranego smaku, w tych kawach da się wyczuć aromaty prażonych orzechów, pieczonego chleba czy orzechów laskowych. Inni cenieni włoscy producenci, wytwarzający zamienniki kapsułek Nespresso to m.in. Diemme (kawy Mente, Spirito Della Tanzania czy bezkofeinowa Cuore) i Italian Coffee (kawa zbożowa Orzo Biologico, Mokaccino, kawy z żeń-szeniem Ginseng Dolce, kawa z cykorii Cicoria, Arabic czy Light).

Zamienniki kapsułek Nespresso także od rodzimego producenta

Kapsułki kompatybilne z Nespresso wytwarza także polska firma Cafe Rene, specjalizująca się w kawie espresso. Produkuje ona kawy o intensywnym smaku, np. Ristretto, Intensiva czy Classico Italiano, w tym również kawy aromatyzowane – Vanilla, Hazelnut, Carmel oraz Chocolate.

Podstawowe opakowania obecne w większości sklepów zawierają zwykle 10 kapsułek z kawą. Natomiast dla odbiorców, zamawiających kawę hurtowo, kilku producentów również zestawy po 50 lub 60 kapsułek, co pozwala znacznie zredukować koszt napoju. W przypadku, kiedy nabywca ma obawy, czy dany produkt pasuje do posiadanego przez niego ekspresu, zanim wyśle zamówienie powinien zwrócić się po uzupełniającą informację do prowadzącego sklep.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]