Drenaż limfatyczny to technika masażu, której celem jest usprawnienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż manualny opracowano w Danii w latach 30-tych XX wieku – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy obrotowe oraz czerpiące, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, a także punktu masażu.

Sprzęt do masażu uciskowego – wskazania do wykorzystywania

W ostatnich latach fizjoterapeuci chętnie stosują maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które zakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór mankiet uciska kończynę, stymulując tym samym krążenie limfy. Jest mnóstwo zaleceń do wypróbowania presoterapii. To w głównej mierze zwyrodnienia stawów, obrzęki i zastoje limfatyczne, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy czy też mastektomii) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Wykorzystuje się go też w zabiegach estetycznych – jako pomoc w niwelowaniu “skórki pomarańczowej” i wspomagająco w trakcie procesu odchudzania. Presoterapia jest też na co dzień stosowana wśród sportowców, przede wszystkim jako element regeneracji powysiłkowej.

Domowy aparat do masażu limfatycznego

Duże możliwości wykorzystania aparatów do presoterapii przyczyniło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. Dziś osoby na co dzień korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, przy użyciu innowacyjnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Domowe aparaty do presoterapii tego producenta wyróżniają parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o ilości komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym efektywniejszy jest zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca oraz są dość lekkie, więc bez trudu można zabrać je w podróż, przykładowo na zagraniczne zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być uprzednio omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego zabiegu (to m.in. nowotwór i miażdżyca, które należy uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]