Jeśli potrzebujesz soli himalajskiej spożywczej, koniecznie odwiedź ten adres.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy wiesz jednakże, iż ma ona szersze zastosowanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska i w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – pochodzenie oraz charakterystyka

Sól himalajska rozpatrywana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Odznacza się ślicznym różowym kolorem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To właśnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak oraz kolor.

Właściwości soli himalajskiej

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt przeróżnych minerałów i pierwiastków śladowych, co sprawia, że jest w znacznym stopniu bardziej odżywcza niż tradycyjna sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej może pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspieranie układu trawiennego: niektórzy uważają, iż sól himalajska może wspomagać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, zwłaszcza magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu oraz zmęczenia. Na domiar tego sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, że może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Wykorzystanie soli himalajskiej

Często okazuje się, iż sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Oprócz tego, wykorzystywana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli ma możliwość przynieść rozluźniające doświadczenie, jednocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając wartościowych minerałów. Przepłukiwania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień oraz infekcji. Produkcji lamp oraz świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub też świeczką tealight stanowią śliczny element ozdobny, ale również mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości i obszerne zastosowanie, sól himalajska nazywana jest prawdziwym skarbem z wnętrza gór.

Nasz adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]