Zamów blachodachówki.

Blachy dachowe to obecnie jeden z najpopularniejszych typów pokryć dachowych. Nie ulega wątpliwości, że znaczne zainteresowanie, jakim to rozwiązanie cieszy się wśród budowlańców nie bierze się znikąd. Blachodachówki mają wiele atutów, czyniących z nich doskonały wybór zarówno w przypadku nowych budynków, jak i remontów tych już istniejących – zwłaszcza zabytkowych. Blacha na dach to również bardzo wielofunkcyjna technologia, znajdująca zastosowanie w wielu sektorach budownictwa. Powszechnie wykorzystuje się ją w obiektach mieszkalnych (jedno- oraz wielorodzinnych), jak również gospodarczych i komercyjnych. Warto więc poznać bliżej jej liczne zalety oraz dowiedzieć się, co zrobić, by ułożone z jej użyciem pokrycie było ładne i, co najistotniejsze, naprawdę wytrzymałe.

Blachy na dach – charakterystyka oraz zalety

Blacha dachowa wyrabiana jest z odpowiednio dobranych arkuszy stali, która w następnej kolejności zostaje poddana specjalnej obróbce, gwarantującej jej wysoką wytrzymałość. Kluczowe okazuje się dwustronne ocynkowanie i pokrycie blachy powłoką lakieru. Dzięki temu blachodachówka jest całkiem lekka – na co wpływ ma gęstość użytego materiału oraz jego niewielka ilość – oraz cechuje się wieloma atutami. Wśród nich główna okazuje się z pewnością wysoka odporność na wilgoć i powiązana z nią mała podatność na korozję. Nowoczesne blachodachówki wyróżnia też duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne m.in. zarysowania, jak również wgniecenia będące wynikiem opadów gradu czy przedmiotów spadających na dach. Należycie dobrane powłoki lakieru są też odporne na działanie promieni UV, co sprawia, że zachowują one estetyczny wygląd nawet po latach od montażu. By jednak cieszyć się tymi zaletami, blachy na dach powinno się nabywać w przetestowanych miejscach – najlepiej bezpośrednio od producenta.

Blachy dachowe – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Blacha dachowa, ze względu na niską wagę, znajduje szerokie zastosowanie przy naprawach zabytkowych budynków o niskiej lub osłabionej wytrzymałości konstrukcji. Równie dobrze sprawdza się też w budownictwie indywidualnym – jest łatwa do montażu i stosunkowo tania – oraz przy wznoszeniu i naprawach obiektów gospodarczych. Zdaje egzamin także w renowacji kościołów, co wynika z jej przystosowania do użytkowania na dachach o dużym nachyleniu.

Nasz adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08