Dowiedz się, gdzie kupić ozdobne okiennice.

Projektując wystrój domu, z reguły nie przeznacza się wiele czasu na okna. Zazwyczaj wybiera się klasyczne rozwiązanie, a więc zasłony i firany, które niekiedy zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Okiennice ozdobne shutters – nowość w europejskim budownictwie

Główną właściwością shuttersów (czy też po polsku – szatersów) jest to, że lamele zamontowane na tego typu okiennicach dekoracyjnych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od potrzeb lokatorów. Producenci wykonują je z listw drewnianych, z płyt pilśniowych, a także PCV. Okiennice dekoracyjne shutters montuje się w głównej mierze na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzą się także na drzwiach szafy. Shuttersy to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie widuje się jeszcze sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością w kinie bądź na ekranie telewizora, ponieważ te okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, czyli w Nowej Zelandii i USA.

Shuttersy – regulacja ustawienia lameli bez pomocy sznurów

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie się prezentują, lecz mają także przydatne funkcje. Z ich sprawą można w pasywny sposób kontrolować użycie promieni słonecznych: latem ograniczać gromadzenie się ciepła w pokojach, a w zimne – zapobiegać jego stracie. Shuttersy dobrze komponują się z licznymi stylami wnętrz i można umieścić je na przeważającej większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom nader luksusowy wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości domu. Wypada także zaznaczyć, że ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez stosowania żyłek, co właściciele zwierzaków lub rodzice dzieci, które poplątać dyndające łańcuszki, uznają zapewne za duży plus.

Nasz adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]