Zobacz, gdzie kupić mopy.

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – wystarczy woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Jednak sprawa się komplikuje, jeśli idzie o nietypowe, kłopotliwe do usunięcia zabrudzenia bądź znaczną powierzchnię. W takich przypadkach należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. W czym leży ich przewaga nad tradycyjnymi, wykorzystywanymi na co dzień w naszych domach sprzętami? Dlaczego, pielęgnując podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, należy wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Mopy profesjonalne – po czym poznać te najwydajniejsze?

Na wydajność mopa wpływają przede wszystkim 2 czynniki – jego szerokość oraz materiał, z którego został wykonany. Pierwszy atrybut przesądza o tym, jaką powierzchnię zdołamy umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma mieć zastosowanie do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo sal tanecznych, parkietów na boiskach czy hallów. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia oraz jego trwałość. Należy też pamiętać, iż twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Wiadro i dobrze dobrany trzonek – ważne akcesoria do mopów

Mop jednak nie wystarczy, żeby pracownicy ekip sprzątających mogli błyskawicznie i efektywnie myć podłogi. Prawie jednakowo istotne są również dodatkowe akcesoria. Pośród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość musi być dopasowana do wzrostu użytkownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie znacznym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane znacznie ułatwia i skraca czas czyszczenia podłóg. Podczas czyszczenia wielkich powierzchni polecamy używać zestawu mopa z wiadrem.

Nasz adres:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]