Więcej informacji o klaserze na monety.

Zbieranie banknotów oraz monet to nie tylko radość ze znajdowania i zakupu nowych eksponatów, ale także uczucie spełnienia z ich układania i oglądania. Zdobyte numizmaty powinny więc zostać umieszczone w przeznaczonych do ich przechowywania klaserach bądź albumach, za sprawą których bez trudu będzie można je podziwiać, a w tym samym czasie ochroni się je przed możliwymi uszkodzeniami.

Klaser na banknoty i monety – plusy dodawania i odłączania pojedynczych kart

numizmatów mają szeroki wybór narzędzi pozwalających na bezpieczne ich przetrzymywanie, aczkolwiek najbardziej popularne nieprzerwanie pozostają klasery. Z jakiego powodu? W głównej mierze dlatego, iż pozwalają na klasyfikację monet danego typu. Należy pamiętać, że niektóre albumy na monety nie zawierają w sobie kart i trzeba nabywać je samodzielnie dobierając je do typu zbieranych monet bądź banknotów. Dowolność wpinania oraz wypinania stron jest znacznym ułatwieniem przy porządkowaniu eksponatów wedle naszego uznania – można przenosić je między klaserami bez potrzeby wyjmowania pojedynczych okazów, co minimalizuje ryzyko rozdarcia banknotów czy zarysowania numizmatów. Z drugiej strony, mając niezbyt okazały zbiór, w jednym albumie można ułożyć monety o przeróżnych średnicach, wystarczy kupić karty z odpowiednimi dla nich przedziałami. Dodatkowym plusem klaserów na monety jest to, że nieraz wyglądają jak albumy z fotografiami lub książki, dzięki czemu łatwo skryć je na regale przez spojrzeniem ewentualnego rabusia.

Klasery na monety pomieści bez przeszkód również monety w holderach

Doświadczeni kolekcjonerzy rekomendują, aby w plastikowych kartach klaserów trzymać popularniejsze numizmaty, nie mające stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z polichlorku winylu nie gwarantuje monecie całkowitej ochrony przed działaniem powietrza oraz wilgoci. Kosztowne monety w idealnym stanie czy też te wykonane z metali szlachetnych wypada w pierwszej kolejności zabezpieczyć przez zamknięcie w przezroczystym kapslu. Taki kapsel można potem trzymać w albumie, gdyż szereg producentów oferuje strony do klaserów, w które bez trudu można włożyć monety w kapslach bądź w tekturowych holderach.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]