Potrzebujesz listw drewnianych? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Z pozoru są niewiele wnoszącym elementem, jednak ich stylistyka ma duży wpływ na wygląd pomieszczenia. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają estetyczne przeciągnięcie kabli i ochraniają najniższą część ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których chodzimy w butach. To z pewnością dostateczny powód, by nie lekceważyć ich doboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i ich imitacje z MDF bądź PVC

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i świetnie komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – przede wszystkim, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z niewielkim budżetem rozsądnym wyborem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W mieszkaniach urządzonych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone i fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Nasz adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]