Szukasz kapsułek do ekspresu? Wejdź na cafessima.pl.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ciepłej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się też z przyjaciółmi, podjadając ciastka na mieście i plotkując o kolegach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od kilkuset lat, ale wciąż pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich gatunków bądź fantazyjnie przygotowaną wybieramy się przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać poprawnej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy proporcji kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak przekształcić espresso w doskonałe cappuccino, macchiato czy latte. Dlatego modna od dziesięcioleci, a w Naszym kraju tak naprawdę dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Głównie dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o pilnowanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest bezbłędnie odmierzona ilość kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszą rolą jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, zapewnienie w ekspresie odpowiedniej ilości wody, podsunięcie filiżanki lub kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż urządzenie wykona całą robotę za nas.

Kapsułki z kawą – smaczna kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki kawy nie są drogie – nieduże modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200 zł. Same kapsułki z kawą to także nie jest duży wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. cappuccino można przygotować w domu za niecałe 1,40 zł. Cena waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z tożsamym napojem serwowanym w kawiarni, jest to z reguły ok 15%-20% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich dużą zaletą. Amatorzy kawy jednakże zastanawiają się często czy kupując ekspres jednej firmy nie zostaną ograniczeni do kupowania kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Współcześnie do większości wziętych systemów, takich jak Tchibo Cafissimo, Nescafe Dolce Gusto czy Nespresso można zamówić kompatybilne kapsułki.

Nasz adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]