Jazda konna wymaga nie tylko ogromnych pokładów cierpliwości, godzin pracy i sporych wyrzeczeń, ale również odpowiedniej odzieży, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz kupić wysokiej jakości bryczesy? Szeroki wybór asortymentu znajduje się w sklepie Horse-Trade.pl!

Bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to rodzaj spodni przeznaczonych do jazdy konnej. Wyróżniają się brakiem ciasnych szwów tam, gdzie nogi dotykają do siodła, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo wykonane spodnie bryczesy powinny być elastyczne i ciasne, a zarazem nie ograniczać ruchów i pozwalać na komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy uszyte z materiałów wysokiej jakości – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z dodatkiem lycry, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak kupić najodpowiedniejsze spodnie bryczesy?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być przede wszystkim dostosowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Przy wybieraniu właściwych spodni jeździeckich należy sprawdzić czy mają one specjalne wzmocnienie, czyli tzw. lej, który jest wykonywany z skóry ekologicznej, silikonu, ewentualnie innych surowców dających porządną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej kolanowy lub pełny, który obejmuje również uda i łydki. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – powinny one posiadać warstwę wodoodporną oraz termoizolacyjną, które zapewniają komfort cieplny w czasie jazdy. Ważne są też walory użytkowe – liczne kieszonki i rozciągliwe zakończenia nogawek.

Nasz adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]