Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od lat znajdują swoje miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z różnych wypraw po Polsce, a czasem nabywamy pod wpływem impulsu, ponieważ harmonizują ze stylem, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Z rzadka jednak są to przedmioty funkcjonalne – w większości wypadków służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wykonać obiekty stosowane każdego dnia, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale również inne przybory.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne ładnie wyglądają i bez większego trudu dostosujemy je do aranżacji mieszkania, bowiem są sprzedawane w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, jako że nie ma brył soli o identycznych kształtach ani siatce krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się nie oszlifowaną, chropowatą powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rzemieślnicy zajmujący się sporządzaniem tych lamp, nadają im przeróżne kształty, np. walca bądź kuli.

Lampa solna a produkcja anionów

Dużo osób sądzi, że lampy solne mają dobry wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania ujemnych jonów, które równoważą te produkowane przez wszechobecne urządzenia elektroniczne. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i ułatwiają swobodne oddychanie między innymi ludziom borykającym się z astmą bądź alergią. Światło, jakie emitują tego rodzaju lampy, jest kojące i subtelne, dlatego rekomenduje się nabycie ich osobom cierpiącym na bezsenność lub stres, ponieważ dzięki nim można szybciej się zrelaksować. Ale z brył soli nie tworzy się jedynie lamp solnych. Produkuje się z nich też przepiękne świeczniki i pojemniczki na biżuterię, a płaskie bloki z soli używa się w gastronomii, jak również aranżacji wnętrz.

Nasz adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]