Na rynku można nabyć w najróżniejsze modele kontenerów stalowych na odpady. Te najpopularniejsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu odpadów opakowaniowych czy ziemi. Jest jednak mnóstwo rodzajów odpadówwymagających zastosowania kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych wyróżniają się one inną konstrukcją i dodatkowymi wzmocnieniami i uszczelnieniami. Jakie substancje można gromadzić w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym charakteryzują się konkretne modele?

Kontenery na odpady – rodzaje i ich najczęstsze zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki gromadzonych i przewożonych w nich odpadów. Na przykład kontenery budowlane zostały zaprojektowane pod kątem takich odpadów jak zdemontowane elementy drzwi i okien, zniszczone płytki parkietowe lub ceramiczne, jak również gruz, złom – na ogół używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych czy też wytwarzających granulaty świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem, który zapobiega rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w formie półpłynnej lub płynnej odpowiednie będą kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – szybki rozładunek

Do przewożenia ładunków o znacznych gabarytach, które nie są odpadami lub potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem okazują się kontenery plandekowe. Ich konstrukcja na bazie szkieletu jest pokryta plandeką, po rozsunięciu której (bardzo podobnie jak przy firance) możliwe jest ekspresowe rozładowanie kontenera. Tego typu kontenery wytwarzane są głównie dla magazynów oraz firm transportowych.

Nasz adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]