Szukasz anteny naziemnej? Skieruj się na ten adres.

W przeważającej większości domostw znaleźć można odbiornik TV. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie był bezużytecznym przedmiotem, należy zaopatrzyć się też w odpowiednią antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana również anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w wielu sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki typ należy się decydować?

Wybór anten DVB-T jest dziś wyjątkowo duży. W sprzedaży dostępne są anteny ASR i DIGIT – DVB-T, anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T, a także siatkowe i pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa jest zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T wyróżniają się przede wszystkim prostotą instalacji. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w rękach narzędzia niezbędne do majsterkowania. Anteny telewizyjne, które dzisiaj proponują nam producenci, cechują się również wyjątkową wytrzymałością na działanie niekorzystnych uwarunkowań pogodowych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co trzeba brać pod uwagę przy jej zakupie?

Bardzo duża oferta anten tego rodzaju sprawiła, że trzeba bardzo przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Powinno się wiedzieć, że pod uwagę trzeba brać wiele czynników, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Znaczenie ma bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników można bez trudu znaleźć w Internecie. Liczy się również moc pracy nadajnika, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać należy zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Wielkie znaczenie ma także to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]