Oferta wyjazdów trekkingowych w rozsądnej cenie. Przekonaj się co dla Was stworzyliśmy.

Górskie wypady mogą przybierać rozmaite formy. Od powolnych przechadzek po prostych szlakach w bezpiecznym sąsiedztwie schronisk turystycznych, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby uczestniczyć w tych ostatnich, niezbędne jest doświadczenie w poruszaniu się po górach (po oznaczonych trasach, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również zdolność obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek za nieraz ogromny trud dostajemy możliwość obcowania z dziewiczą naturą i podziwiania nieziemskich widoków.

Skala trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest uzależniona od terytorium, przez które prowadzą trekkingi. Profesjonaliści wymieniają trzy stopnie trudności wypraw w regiony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy mają dobrą sprawność fizyczną, a stan ich zdrowia nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga solidnej kondycji oraz przynajmniej podstawowej praktyki w górach – np. w polskich Karpatach. Najwyższy poziom to wycieczki dla jednostek ze znakomitą sprawnością, znajomością charakteru wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, a także przyzwyczajonych do niekomfortowych warunków obozowania w toku wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najlepsze trekkingi?

Trekkingi można uprawiać we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego typu obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli zaś idzie o inne pasma na kontynencie europejskim, ogromnym uznaniem szczycą się Góry Przeklęte na Bałkanach, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Alpy, a także Karpaty Wschodnie. Osoby najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w czasie wyprawy w Karakorum, Andach czy Himalajach.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]