Dowiedz się więcej o wycieczce na Kilimandżaro.

Wspinaczka na wierzchołki gór to fantazja wielu globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne wyzwania. Niezapomnianych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Położona w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Podróżników zachęcają przede wszystkim możliwość zobaczenia wyjątkowych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, przepiękne krajobrazy, jak również zanikające już lodowce. W skład masywu Kilimandżaro wchodzą Uhuru, Mawenzi oraz Shira – trzy szczyty stanowiące ślad po wulkanach. Ekspedycja na ten szczyt Afryki wymusza właściwe przygotowanie się – ze względu na znaczną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, z kolei zmienne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest sporym wyzwaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą cechować się solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 8 do 9 godzin dzień za dniem.

Co należałoby wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro należy wykonać obowiązkowe szczepienie przeciw żółtej febrze, dzięki czemu odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed podróżą warto również wyposażyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się ochroni także należyta profilaktyka – stosowanie preparatów odstraszających owady oraz nakładanie okrycia wierzchniego z długimi nogawkami i rękawami. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić trwającą kilka dni aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]