Korzystna oferta tenisa dla dzieci Kraków znajduje się na tej stronie.

Aktywność fizyczna jest potrzebna oraz pożądana w każdej formie, natomiast nie wszystkie dzieci lubią sport. W jaki sposób zachęcić je do wysiłku? Do wyboru mamy mnóstwo ciekawych form, wśród których znajduje się też tenis dla dzieci. Jest to nie tylko oryginalny sposób spędzania czasu, ale jest także atrakcyjną zachętą dla dzieci, które nie są skore do wykonywania ćwiczeń. Warto zastanowić się nad szybkim rozpoczęciem przygody z tenisem, ponieważ już 4-latki mogą uczestniczyć w lekcjach. Tenisista-amator będzie potrzebował specjalistycznego zestawu, który zapewni mu komfort rozgrywek, skuteczną naukę i satysfakcję.

Tenis dla dzieci – pierwsze kroki

Gdy już postanowiliśmy rozpocząć treningi tenisa z naszym dzieckiem, czas na wybór sprzętu do gry. Musimy dobrze przemyśleć zakup, ponieważ strój do tenisa, obuwie, a przede wszystkim rakieta będzie miała ogromny wpływ na postępy nauki. Tenis to bardzo skomplikowana technicznie gra, a więc dobrze przygotować się do treningu. Dzięki bogatej ofercie sprzętu do tenisa posiadamy możliwość wyboru idealnej rakietki.. Przy podejmowaniu decyzji powinniśmy kierować się wiekiem dziecka oraz jego możliwościami fizycznymi. Nie ma sensu kupować rakiety zbyt ciężkiej lub za dużej, ponieważ uniemożliwi to pełne skorzystanie z profitów jakie daje gra w tenisa. Warto poszukać wcześniej, jakie parametry powinna posiadać dziecięca rakietka, np. dziecko w wieku 4-6 lat powinno używać takiej o wadze ok. 180g oraz 21 cali. Równie ważną kwestią jest wybór rączki do rakiety. Co więcej warto pamiętać o odpowiednim naciągu rakiety, który również wpływa na proces nauki gry. Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie parametry są odpowiednie dla dziecka można zwrócić się o pomoc do sprzedawcy, który skutecznie zasugeruje w kwestii doboru sprzętu. Przydatne są też informacje zawarte na każdej rakiecie. Tenis dla dzieci jest wartościowym doświadczeniem, ale tylko gdy zadbamy o odpowiednie warunki gry naszej pociechy.

Grupowe treningi tenisa dla dzieci, czy lekcje indywidualne?

Wiek dziecięcy charakteryzuje się szybkim przyswajaniem wiedzy oraz umiejętności, należałoby odpowiednio spożytkować ten czas i zapisać na lekcję tenisa już małe dziecko. Pytanie, które pojawia się na początku, wiąże się z formą gry w tenisa – czy uczyć się indywidualnie , czy w grupie.

Plusy grupowych lekcji tenisa

Tenis dla dzieci to doskonała okazja do zawierania znajomości, poznawania różnych form gry. Ponadto tenis w grupie gwarantuje świetną atmosferę oraz mobilizującą rywalizację sportową.

Plusy indywidualnych lekcji tenisa

Tenis jest zaliczany do atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia w formie indywidualnej dobrze sprawdzą się u uczniów, którzy chcą rozwijać się samodzielnie, pod kątem własnych umiejętności. Doświadczony trener rozwinie taktykę gry waszej pociechy i zaprezentuje jak wygląda profesjonalny tenis.

Nasz adres:
Szkoła tenisa w Krakowie
Teniskraków Maciej Nowacki
ul. Bandurskiego 24
31-515 Kraków

Mob.: +48 505 530 053
E-mail: [email protected]