Jesteś zainteresowany pełną ofertą wyprawy w Himalaje? Nie wahaj się! Wejdź na www.exploruj.pl.

Łańcuch Himalajów razem z położonym stosunkowo blisko pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to dużo czynników – zwłaszcza fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to , rzecz jasna, tam leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Należy nadmienić również o ekstremalnej trudności poszczególnych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje są polem zmagań zawodowych wspinaczy z całego globu. Nie może więc dziwić zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje też pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie warto zaakcentować, iż jeśli idzie o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany szczyt. Trudności powoduje także samo przygotowanie wyjazdu – rezerwacja biletów lotniczych czy zdobycie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm organizujących wyjazdy w te okolice. Kolejną zaletą jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wyprawy wokół Lhotse i Annapurny

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przybywające w Himalaje albo Karakorum sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie oznacza to jednakże, iż te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż nieraz organizowane są trekkingi wokół takich szczytów jak Lhotse, Shishapangma czy Everest. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]