Szukasz więcej wiadomości o aktualnej ofercie wypraw? Znakomicie trafiłeś! Skieruj się na https://www.exploruj.pl/wyprawy/.

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, porywające widoki, a także element sportowy towarzyszący zdobywaniu kolejnych szczytów i pokonywaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nie dziwi zatem to, że turystyka górska, wspinaczka czy trekkingi od dłuższego czasu cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych szlaków powoduje, że każdy – także kompletny nowicjusz – znajdzie w górach coś dla siebie. Kłopoty może jednak sprawiać sama organizacja wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami kraju

Wspomniane komplikacje mogą stać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od naszego kraju. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z usług firm w profesjonalny sposób aranżujących wyjazdy dla himalaistów. To, iż wyprawy te nadzoruje je doświadczony przewodnik, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. Zależnie od poziomu trudności poszczególnej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele

Ogromnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, niemniej jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty nie każdy sympatyk gór decyduje się na taki wyjazd. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu wierzchołków gór Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto polskie firmy aranżują także wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]