Chcesz nabyć srebro w sztabkach? Skieruj się na tę stronę.

Powszechnie wiadomo, że inwestycja w metale szlachetne jest dobrą strategią lokowania pieniędzy, która po pewnym czasie zapewnia namacalny dochód. Najpopularniejszym w tym momencie kruszcem inwestycyjnym jest bezsprzecznie złoto, jakkolwiek ostatnio srebro znów cieszy się zainteresowaniem pośród coraz większej grupy inwestorów, zarówno tych z nieograniczonym, jak i niewielkim portfelem, i nie jest już widziane wyłącznie jako metal przemysłowy.

Sztabki srebra – czy to bezpieczna inwestycja?

Złoto pojawia się w złożach 17 razy rzadziej od srebra, warto jednakże podkreślić, że cena rynkowa srebra w odniesieniu do ceny złota nie odzwierciedla tej zależności ilościowej i zawsze jest wyraźnie niższa. Kupno srebra jest jednakże doskonałym rozwiązaniem dla inwestorów, którzy chcą zdywersyfikować swój portfel, a którzy nie mają finansów umożliwiających kupno znacznych ilości złota. Trzeba jednakże mieć świadomość, że ze względu na swoje właściwości, srebro znajduje szerokie zastosowanie w różnych sektorach przemysłu co powoduje, iż jego wartość silniej reaguje na kłopoty pojawiające się na rynku. Łatwo to zresztą zauważyć analizując wykres jego ceny z minionych 3 dekad. Z tego też powodu inwestycja pieniędzy w srebro wiąże się z większym ryzykiem niepowodzenia, toteż polecana jest inwestorom rozeznanym w prognozowanej i aktualnej sytuacji na rynku kruszców. Można natomiast zakładać, iż popyt na srebro cały czas będzie się utrzymywał, a wraz z galopującym rozwojem medycyny, fotowoltaiki czy elektroniki, w których srebro jest szeroko stosowane, a także niesłabnącej popularności srebrnej biżuterii, być może jego wartość będzie z roku na rok rosnąć.

Jakiej wagi sztabki srebra kupimy u dystrybutorów?

Podobnie jak złoto, srebro w sztabkach odlewane jest w rozmaitych wagach, co pomaga stworzenie portfela, pozwalającego odsprzedaż zależnie od potrzeb dużych lub małych jego ilości. Te najmniejsze, a tym samym również w zasięgu finansowym niezbyt zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze 100 g i 50 g oraz jednej uncji trojańskiej. Niewątpliwie, jeżeli kupimy sztabkę o wyższej wadze, w rezultacie zapłacimy za kruszec taniej, warto jednak mieć na uwadze, iż sztabka jest niepodzielna i w przypadku chęci jej odsprzedaży musimy znaleźć kupca, który weźmie ją w całości. W związku z tym jeżeli sztabki srebra mają być również asekuracją na “czarną godzinę”, lepiej zdecydować się na nabycie sztabek o różnych wagach, by mieć możliwość w przyszłości sprzedać tylko tyle srebra, ile rzeczywiście potrzeba. Inną opcją jest też inwestycja w względnie kosztowniejsze srebrne combibary, innymi słowy scalone 1-gramowe sztabki srebra, które daje się łatwo oddzielić. Słabym punktem kupna srebra, czy to w monetach bulionowych czy w sztabkach jest to, że – w przeciwieństwie do złota – jego kupno oraz sprzedaż obarczone są 23% stawką VAT.

Nasz adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]