Na flobo.io odnajdziesz więcej informacji o tym, jak działa mass collect.

Mass collect to usługa, która umożliwia szybką weryfikację przelewów. Przedstawiamy w skrócie, jak działa mass collect i jak upraszcza życie dużym oraz małym firmom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się ta opcja?

Działanie mass collect jest w rzeczywistości niezwykle proste. Polega na przydzieleniu wszystkim kontrahentom niepowtarzalnego numeru rachunku, który staje się zarazem ich symbolem identyfikacyjnym. Takie rozwiązanie jest przydatne tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest znaczna grupa klientów, a więc np. na uczelniach wyższych, w firmach telekomunikacyjnych czy wszystkich działalnościach, gdzie wykorzystywany jest system abonencki (m.in. w obiektach sportowych). Należności wpływające w usłudze mass collect trafiają na konkretny firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom unikatowych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodą dokonali oni wpłaty (tradycyjny przelew, przelew z karty czy też przelew za pośrednictwem poczty). Korzystanie z mass collect łączy się też z szybszym księgowaniem przelewów niż podczas księgowania ręcznego, a przy tym wyeliminowaniem prawdopodobnych omyłek, które mogą przytrafić się w trakcie tego procesu.

Dlaczego opłaca się wdrożyć usługę mass collect?

Choć mass collect nie jest w tej chwili oferowane w większości banków (mają ją m.in. BNP Paribas i PM Bank) wypada zastanowić się nad jego wdrożeniem w firmie, nawet takiej, która co miesiąc rozlicza mniej niż stu faktur. Stosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników zajmujących się księgowością, opcja połączenia z platformą finansowo–księgową (a tym samym bieżące monitorowanie spływu opłat) czy integracja z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję przesyłania przypomnień o zbliżających się terminach płatności oraz windykacji, co po jakimś czasie owocuje podniesieniem terminowości u klientów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]