Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które pragną je rozwijać, muszą inwestować w kupno innowacyjnych urządzeń i maszyn. Tak ogromne wydatki ciężko jest jednak sfinansować opierając się tylko na bieżącej działalności. Rozwiązaniem może się w związku z tym okazać kredyt obrotowy.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyty obrotowe

Kredyty obrotowe przeznaczone dla rolników proponują dzisiaj nie tylko banki, ale także instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, których zdolność kredytowa jest niewystarczająca i nie mają szansy na przyznanie kredytu obrotowego przez banki. Pamiętajmy jednak, że często kredyty udzielane przez parabanki wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają niekorzystne dla klienta zapisy, więc nie odradzamy to rozwiązanie.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą starać się rolnicy w bardzo różnym wieku. W wypadku kredytów przyznawanych przez instytucje nie będące bankami, formalności sprowadzono do koniecznego minimum. To również dla dużej grupy rolników okazuje się bardzo dużą zaletą, ale wciąż wiąże się z większym ryzykiem i kosztami kredytu.

Kredyt obrotowy tylko ze sprawdzonym specjalistą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale też właściciele firm. Kredyt ten można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie właściwego wyboru kredytu obrotowego bywa często trudne. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc posiadający duże doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt świetnie dostosowany do potrzeb oraz wymagań prowadzonej przez nas firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz bieżące zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm i rolnikom snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozszerzać prowadzoną przez siebie działalność lub spłacać swoje zobowiązania. Decyzje o udzieleniu kredytu obrotowego zwykle podejmowane są w krótkim czasie, bez niepotrzebnych formalności oraz utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach bądź w formie jednorazowej wypłaty.