Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o kurs euro kantory, znajdziesz na nordiqa.com/kurs-euro.html.

Euro to dość nowa waluta, bowiem w postaci banknotów i monet pojawiła się w obiegu dopiero w 2002 roku. Jest ona dziś podstawowym środkiem płatniczym w większości krajów należących do UE. Polska do tej pory nie sprostała kryteriom, umożliwiającym wejście do strefy euro, co nie znaczy, że Polacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to robiąc zakupy w zagranicznych sklepach bądź też biorąc w niej kredyt.

Euro – ujednolicona waluta upraszcza prowadzenie biznesu i podróżepo Europie

Wprowadzenie euro w państwach będących członkami UE w dużym stopniu uprościło życie większości obywateli starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i prywatnej. Identyczna waluta oznacza wszak mniejszy kłopot z wyliczeniem potencjalnego zysku lub kosztu przy planowaniu np. transakcji międzynarodowych, co wcześniej z uwagi na możliwe wahania kursów pomiędzy walutami wielokrotnie mogło okazać się błędną estymacją. Mieszkanie w strefie euro wpływa także na swobodę poruszania się obywateli państw członkowskich, którzy w zasadzie w większości przypadków nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w wystarczającą ilość banknotów w obcej walucie w trakcie urlopu za granicą. Teraz potrzebna im jedynie ich aktualna karta płatnicza, a korzystając z niej za granicą, nie muszą przejmować się już wysokością spreadów naliczanych przez bank przy każdej płatności.

W kantorze internetowym szybko sprawdzisz przelicznik euro

Polska, pomimo członkostwa w UE od 2004 roku, jeszcze nie spełnia wszystkich przesłanek umożliwiających wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, że jako obywatele państwa członkowskiego Unii Europejskiej regularnie robimy zakupy i prowadzimy transakcje biznesowe w euro. Osoby często dokonujące przelewów w tej walucie mogą na bieżąco sprawdzać aktualną cenę euro na stronach kantorów online, a jednocześnie również w mgnieniu oka wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w kantorze stacjonarnym. Wymiana euro online ze względu na mniejsze spready jest tańsza i łatwiejsza, gdyż może zostać zaplanowana w dowolnej godzinie dnia (także w nocy!), a wymiana waluty odbywa się po kursach uaktualnianych na bieżąco, a nie – jak to zazwyczaj jest przyjęte w kantorach stacjonarnych i bankach – w oparciu o średni kurs z minionego dnia.