Na www.exploruj.pl odnajdziesz korzystną ofertę aktywnych wypraw.

Znane są dwa rodzaje ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na miłym lenistwie, a drudzy w każdy urlop pragną zrobić coś szczególnego, czego dotąd nie przeżyli. Specjalnie dla takich osób agencje turystyczne tworzą ciekawe oferty wypraw dla aktywnych.

Aktywne wycieczki – doskonała szansa, żeby zdobyć dodatkowe umiejętności

Aktywne wycieczki to sumiennie zorganizowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcą zobaczyć różne rejony naszego kraju i świata z kompletnie innej perspektywy. Plan takich wycieczek jest naładowany niesamowitymi atrakcjami, których zwykły wczasowicz nie przeżyje z pozycji komfortowego siedziska na werandzie wynajętej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących nowych wrażeń to także kapitalna sposobność, żeby nabyć kolejne kwalifikacje, ponieważ nieraz łączy się ze szkoleniami koniecznymi do poznania zasad właściwego zachowania się na danym terenie. Na wyprawie w góry można między innymi nauczyć się używania czekana oraz raków czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się procedury survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo w przypadku lawiny. Warto również napomknąć, że taka wyprawa w góry pełna jest trudnych zadań wymagających ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Nie tylko góry w Polsce – na wyprawach dla aktywnych zwiedzisz ciekawe rejony

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się wysoką wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym m.in. w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie w różnych zakątkach globu. Osoby bez doświadczenia w eskapadach po górach, ale z odpowiednią kondycją fizyczną, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i pokonać cztery główne wierzchołki tego rejonu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą też zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska Etnę, miejscowe parki narodowe i odwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Katanię, Trapani oraz Palermo. Ale Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez problemu poradzą sobie także w trakcie wycieczki do Nepalu lub do Namibii.

Nasz adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]