Jesteś zainteresowany najkorzystniejszą ofertą kursu akwareli? Nie wahaj się! Skieruj się na domin-krakow.pl/kurs-akwareli/.

Malowanie akwarelami jest jednym z twórczych sposobów przejawiania własnego ja i nie trzeba stawać się w tym ekspertem, żeby odczuwać z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu osób jest to przecież wyłącznie pasja albo metoda relaksu po ciężkim dniu i nie oczekują oni osiągnięcia w tej dziedzinie doskonałości. Lecz jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, należy zapisać się na kurs akwareli.

Niełatwo opanować farby akwarelowe – postaw na naukę malowania akwarelami

Akwarele to wbrew pozorom nie są proste farby. Rezultat końcowy zdaje się bardzo niepozorny i banalny do stworzenia, jednak wpływa na niego wiele czynników, o których młody artysta rzadko ma pojęcie. Znaczny udział w samym procesie tworzenia ma także koincydencja – akwarele to farby, nad którymi trudno jest zapanować i nawet twórcy obeznani w tej technice przenigdy nie są pewni tego, że praca zawsze wyjdzie w stu procentach tak, jak przewidywali. Nauka malowania akwarelami to kapitalne miejsce, by rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania oraz przyswoić sobie pomocną elementarną wiedzę nieodzowną do rozwinięcia w sobie pasji do akwareli. Każdy jest tu mile widziany, niezależnie od tego, czy podjął już wcześniej próby z akwarelami, czy to jego pierwsza styczność z tym typem farb. Instruktorzy kursu w trakcie pierwszych godzin rzetelnie przybliżają specyfikę farb akwarelowych, różne techniki ich używania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego wpływ na ostateczny efekt pracy.

Nauka malowania akwarelami – to się opłaca?

W czasach popularyzacji internetu każdy może wyszperać i obejrzeć filmy instruktażowe, które uczą malowania akwarelami. Niemniej jednak raczej nie będzie to równoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli pod okiem wprawnego dydaktyka ze szkoły rysunku i malarstwa. W sprawnej szkoleniu z technik artystycznych niezastąpione są podpowiedzi, które uczestnicy kursu otrzymują od nauczycieli w czasie pracy. Te korekty pomagają szybciej zdobyć warsztat, a uczeń nie musi sam dochodzić do tego, jaki jego błąd przyczynił się do tego, że dany efekt nie dał rezultatów jakich się spodziewał. Prócz tego lekcje z grupą osób o analogicznych zainteresowaniach tworzy przyjemną atmosferę wsparcia, które jest niezwykle potrzebne w inspirowaniu do ciągłego doskonalenia warsztatu. Uczestnictwo w konstruktywnej ocenie twórczości innych kursantów, umożliwia potem krytycznie ocenić swoje prace już zakończeniu kursu.

Nasz adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]