Co warto wiedzieć o digital painting kurs?

Sztuki wizualne nie pozostają w tyle i od lat usiłują dotrzymać kroku postępowi cyfrowemu. Umiejętność malarstwa tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już jedynym warunkiem, by znaleźć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują w głównej mierze specjalistyczne oprogramowanie. Mając tego świadomość duży odsetek młodych artystów zaczynając swoją przygodę z rysunkiem z miejsca sięga po najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Malarstwo komputerowe – bezgraniczna wolność dla twórców

Jest dużo programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich jest Photoshop od Adobe, który mimo że służył w pierwszej kolejności jako oprogramowaniem do retuszu fotografii, w mgnieniu oka stał się podstawowym softwarem game devów oraz ilustratorów. Za sprawą powodzenia Photoshopa powstały kolejne pokrewne programy, jak przykładowo Corel Painter, Krita czy GIMP, w których przy wykorzystaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelami, farbami akrylowymi lub temperą. Digital painting daje twórcom bezgraniczną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowe farby wszak się nigdy nie kończą!

Malarstwo cyfrowe – szkolenie pod okiem instruktora

Właściwie nauka digital paintingu toczy się w analogiczny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik plastycznych. Rzecz jasna pierwsze kroki można postawić samodzielnie, jednakże aby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a zarazem poznać niezbędne techniki używania pędzli oraz zaawansowane opcje oprogramowania, należy wziąć udział w kursie przygotowanym przez biegłego instruktora. Jeśli w okolicy twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która prowadzi zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do rozlicznych kursów Photoshopa online. Spektrum technik jakie omawiają takie szkolenia jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Istotne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online postawić na taki, który umożliwia kursantowi konsultacje z autorem szkolenia.

Nasz adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]