Coraz powszechniejsze użycie robotyki w rozmaitych sferach przemysłu oraz automatyzacja procedur magazynowych i logistycznych, narzuca sięgnięcie po odpowiednie rozwiązania z obszaru układów napędowych i sterowania. Rodzima firma Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu oferując m.in. precyzyjne serwonapędy i sterowniki serwo od uznanych globalnych wytwórców.

Silniki elektryczne, motoreduktory i przekładnie od cenionych producentów

Działająca od przeszło 15 lat na rodzimym rynku spółka Ultra Robotics jest dystrybutorem silników prądu stałego, motoreduktorów (bezszczotkowych i szczotkowych), a także przekładni falowych i planetarnych wytwarzanych z surowców najwyższej jakości przez uznanych światowych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty niemieckiej firmy Harmonic Drive, wytwarzającej precyzyjne niewielkie serwonapędy szczycące się dużą solidnością i żywotnością. Wytwarzane przez Harmonic Drive napędy oraz przekładnie znajdują zastosowanie m.in. w produkcji sprzętu medycznego, frezarek czy robotów przemysłowych, a dzięki możliwości ich eksploatacji w trudnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je również w lotnictwie, kriogenice oraz kosmonautyce.

Ultra Robotics jest również dostawcą produktów firmy ELMO Motion Control z Izraela, znaną z najmniejszych sterowników serwo na rynku (napędy Platinum Twitter), które charakteryzują się wysoką mocą obliczeniową z obszernymi zasobami pamięci, wysoką przepustowością oraz szeroką obsługą informacji zwrotnych, a ich wydajność utrzymuje się na pułapie 99% także przy niewielkich gabarytach. Natomiast jej serwonapędy z linii GOLD doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy ekspozycji na silne wstrząsy mechaniczne i drgania, gwałtownej zmianie temperatury, której amplituda może wahać się od +70 do -40 °C, jak również przy dużej wilgotności (nawet do 90%).

Polska firma Ultra Robotics ma w ofercie również rozwiązania od Bodine Electric Company, Positec, Sesame Motor Corp i Eisele Antriebstechnik GmbH.

Nasz adres:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]