Dowiedz się więcej o nadajniku optycznym.

Z uwagi na to, iż prawie wszyscy korzystamy z sieci telekomunikacyjnych, muszą one w dzisiejszych czasach okazać się naprawdę wydajne. Nie powinno więc zaskakiwać, iż podzespoły stosowane przez firmy monterskie są najwyższej klasy – tylko tak możliwe jest wykonanie w stu procentach bezawaryjnej instalacji. Głównymi podzespołami są oczywiście przewody, ale – jak nietrudno stwierdzić – bez innych elementów właściwe działanie instalacji nie byłoby osiągalne. Takimi istotnymi częściami instalacji telekomunikacyjnej są m. in. nadajniki optyczne, które emitują wiązki lasera przekazywane potem za pomocą światłowodów.

Nadajnik optyczny w sieciach

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy podzespół każdej instalacji optycznej. Jest on kolejnym podzespołem konstrukcji po źródle informacji oraz koderze. Zakodowane informacje są dzięki niemu przekazywane kablami, a następnie odbierane przez dekoder, by dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny generuje wiązkę lasera, która wyróżnia się małym zniekształceniem informacji i niezawodnością – z tego powodu prawie całkowicie wyparł już pozostałe rozwiązania.

Nadajnik optyczny – gdzie kupić?

Aby sieć była wydajna oraz bezpieczna, do jej zamontowania należy wykorzystać tylko podzespoły najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną funkcję musi funkcjonować we wszystkich sytuacjach – dlatego o tym, od kogo go zamówić powinniśmy wiedzieć już na etapie projektowania sieci. Przedsiębiorstwom parającym się profesjonalnym zakładaniem instalacji zaleca się wybór tylko doświadczonych dostawców, a jeszcze korzystniejszym rozwiązaniem będzie kupno nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, którzy oferowane przez siebie nadajniki obejmują prawem reklamacji, zaś w razie komplikacji w czasie instalacji – gwarantują rzetelną pomoc klientom z całej Polski.

Nasz adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]