Jeśli interesujesz się urologiem w Krakowie prywatnie, koniecznie zajrzyj w to miejsce.

Wizyta u urologa wywołuje u sporej grupy pacjentów zakłopotanie. Choroby, które bada urologia, uważane są jako niezwykle intymne, co sprawia, że pacjenci, którzy dostrzegli u siebie pewne przejawy choroby, częstokroć zwlekają przez wiele tygodni zanim zdecydują się na wizytę u urologa. Takie postępowanie jednakże może rodzić groźne konsekwencje dla układu moczowego.

Nie lekceważ tych objawów! Sprawdź, kiedy należy zapisać się na konsultację do urologa

Zadaniem urologii jest identyfikacja oraz leczenie rozpoznaniem oraz leczeniem chorób żeńskiego układu moczowego, a u panów – układu moczowo-płciowego. Organy tego układu odpowiadają m.in. za produkcję hormonów czy usuwanie z organizmu zbędnych soli mineralnych oraz mocznika, który wytwarzany jest w wątrobie jako produkt uboczny rozpadu protein. O schorzeniach układu moczowego może alarmować wiele różnych objawów, które niejednokrotnie są lekceważone przez chorych z nadzieją, że same miną. Na które zatem symptomy powinno się zwrócić baczną uwagę i zareagować na nie bezzwłocznym umówieniem się na konsultację z urologiem? Będą to zwłaszcza wszystkie zmiany powiązane z moczem, czyli jego ciemniejsza barwa, spienienie bądź zauważenie w nim ropy lub krwi, ale również pieczenie lub ból przy wydalaniu moczu, przerywany strumień, nietrzymanie moczu czy wydalanie jego zbyt małej objętości. Niektóre objawy bywają też mniej ewidentne, przykładowo ból w okolicy podbrzusza bądź pleców, spuchnięcie stóp oraz nadciśnienie tętnicze. Urolog zajmuje się również męskim układem płciowym, dlatego panowie powinni udać się do niego jeżeli mają problemy z utrzymaniem wzwodu, ze stulejką, z wytryskiem (np. gdy widoczna jest krew w spermie) czy gdy zauważą zmiany na prąciu albo jądrach. Trzeba także zaznaczyć, że panowie po ukończeniu 40 lat powinni cyklicznie umawiać się na wizyty kontrolne, w celu zbadania prostaty.

Jakie zabiegi wykonuje urolog?

Pacjenci przeważnie umawiają się do gabinetu urologa w celu przeprowadzenia biopsji prostaty (pozwalającej na diagnostykę nowotworu tego organu), cystoskopii (to znaczy obrazowania wnętrza pęcherza moczowego), otrzymania porady odnośnie wazektomii oraz leczenia stulejki, torbieli nerek bądź wodniaka jądra. Lekarze urolodzy na co dzień przeprowadzają również mnóstwo złożonych zabiegów, jak m.in. przezcewkowa resekcja prostaty czy guza pęcherza moczowego, laparoskopowa operacja żylaków powrózka nasiennego i plastyka miedniczek nerkowych.

Nasz adres:
SCM Sp. z o.o. Prywatny Szpital Specjalistyczny
ul. Grzegórzecka 67C/U6
„Wiślane Tarasy”
31-559 Kraków

Tel.: +48 12 353 66 01
Mob.: +48 780 61 41 02
E-mail: [email protected]