Jeżeli szukasz szczegółowych informacji dotyczących Voigt Medica, kliknij w to miejsce.

Zdrowe oczy zapewniają wysoki komfort życia. Klinika okulistyczna pomaga pozbyć się uciążliwych i często groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na badania do kliniki okulistycznej?

Korekta wzroku – metoda nieinwazyjna i bezpieczna

Zaledwie dekadę temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia okularów albo soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie starczowzroczności, jaskry, dalekowzroczności, jak również szeregu rzadszych schorzeń. Niezwykle popularna jest laserowa operacja wzroku znamionująca się dużą efektywnością. Taka korekcja wad wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, a pacjent prędko wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, gdzie pracuje doświadczony zespół, specjalizujący się w nowoczesnych sposobach leczenia. Biegły optometrysta postawi diagnozę, dopasuje odpowiednią metodę leczenia i usunie wadę wzroku. Lekarze przyjmujący w klinice okulistycznej mają w dyspozycji najnowszy sprzęt diagnostyczny, więc mogą zidentyfikować nawet mało rozpowszechnione choroby oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne zajmują się też leczeniem innych chorób, takich jak np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Najnowsze metody jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych bądź formowaniu rogówki za pomocą metody Topoguided. Prócz tego specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, będący procedurą pomocną w diagnozowaniu stanów zapalnych, jaskry oraz pozostałych niebezpiecznych schorzeń. W klinice okulistycznej tworzy się także mapy rogówki – jest to nieodzowne przed zabiegami laserowymi, np. operacją zaćmy. Korygowanie wad wzroku to rzecz jasna nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się również innymi przypadkami, jak np. ciałami obcymi w oku czy likwidacją kaszaków.

Nasz adres:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]