Chcesz zlecić badania operatorów Bielsko Biała? Zajrzyj tu.

Są potrzebne do tego, by stwierdzić, czy dana osoba może pracować jako operator widlaka tudzież innego pojazdu. Mimo, że sporo badanych się ich boi, jeśli nie dręczą nas schorzenia psychiatryczne, ich przejście nie powinno przyprawić nam znaczących problemów. Jak więc przebiegają badania operatorów pojazdów? Czego należy się po nich spodziewać?

Jak zaczynają się badania operatorów?

W początkowej części testu kandydat wypełnia opracowany przez specjalistę kwestionariusz. Ma w nim odpowiedzieć na pytania związane z zachowaniem w rozmaitych, najczęściej problematycznych sytuacjach. Po przeczytaniu odpowiedzi kandydatastarającego się o uprawnienia, specjalista będzie mógł stwierdzić, czy odpowiednio radzi sobie ze stresem oraz przetestować jego sprawność intelektualną lub umiejętności interpersonalne. Treść ankiety zależy od tego, jaką profesję wybrał kandydat. Ten etap badania operatorów zwykle wywołuje duży niepokój, ale jej zaliczenie rzadko bywa trudne.

Psychotechniczne badania operatorów

Kolejny etap badania operatorów wymaga zastosowania specjalnie skonstruowanych urządzeń. Poszczególne testy badają takie umiejętności jak refleks lub podejmowanie decyzji w trudnych sytuacjach. Warto wiedzieć, że czasem ten element testów może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy badany w wywiadzie nie będzie krył złego samopoczucia lub badanie wykaże, iż przed odwiedzeniem poradni spożył napój wyskokowy. Zaplanowane działanie może być wtedy przełożone albo – gdy przyczyną jest alkohol – nawet odwołane.

Nasz adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]