Chcesz zamówić biżuterię srebrną? Kliknij tu.

Biżuteria srebrna stanowi jeden z najpopularniejszych typów ozdób. Przepiękny wygląd – w kombinacji z starannymi zdobieniami – nadaje jej charakter, a kobiecie ubierającej tę ozdobę odpowiednią pewność siebie i lepszy nastrój. Bardzo ważnym elementem biżuterii srebrnej jest wykończenie. Popularną metodą, stosowaną w celu nadania niepowtarzalnego charakteru jest wykorzystywanie kamieni szlachetnych.

Popularne minerały używane przy produkcji srebrnej biżuterii z kamieniami

Pewien rodzaj ludzi w kamieniach szlachetnych – poza walorami artystycznymi – dostrzega siły nadprzyrodzone oraz moc zmiany losu. Do najczęściej wykorzystywanych klejnotów należy diament. Jego jedyne w swoim rodzaju piękno, przezroczystość oraz blask oczarują każdego. Stoi on na straży nierozerwalności związku oraz wierności. Na następnym szczeblu drabiny popularności jest topaz. Błękitny, przejrzysty kruszec oznacza potęgę i siłę, pomaga w rozwiązywaniu wielkich problemów. Następnie można wymienić szmaragd, który dzięki swojej zielonkawej barwie zgromadził niespotykaną rzeszę fanów. Przynosi on niespodziewanie dobrą witalność, w tym samym czasie lecząc całkiem sporą liczbę chorób.

Jak ozdabiana jest srebrna biżuteria z kamieniami?

Użycie kamieni szlachetnych nie stanowi jedynego sposobu upiększenia prezencji różnego rodzaju biżuterii srebrnej. Podczas wykańczania biżuterii używane jest wiele sposobów. Wśród nich znajdują się: grawerowanie, czyli tworzenie napisów i wzorów przy pomocy rylców, lub oksydowanie, czyli sztuczne poczernianie srebra, lub grawerowanie, to jest tworzenie napisów i wzorów z użyciem specjalnych rylców. Wszystkie te metody w pełni komponują się z kamieniami półszlachetnymi, użytymi przy zdobieniu srebrnej biżuterii. Biżuterię ze srebra można kupić w sklepach stacjonarnych, jednak o wiele łatwiej można zrobić to przez internet.