Potrzebujesz obrączkek Kraków? Sprawdź obraczki.net.pl.

Dla wielu osób ślub jest wyjątkowo emocjonującym dniem w życiu. Sakrament ten wiąże małżonków po wsze czasy, a symbolem ich lojalności, oddania i uczucia są obrączki ślubne, które wkładają sobie na palce.

Obrączki ślubne – nie w każdym kraju na prawej dłoni

Z początku nie było rozróżnienia na pierścienie zaręczynowe oraz obrączki, więc mają one wspólne dzieje, które sięgają daleko w Starożytność. Dopiero w XIII w. Kościół Katolicki uznał obrączki w prawie kanonicznym, w rezultacie czego przekazanie żonie pierścienia stało się elementem ceremonii ślubu. Niewielu wie jednak, iż mężowie zaczęli nosić na ręku obrączkę ślubną kilkaset lat później. I choć uprzednio bywały przypadki, że wkładali pierścienie na dłoń gdy wybywali na wojenne wyprawy, jednakże tradycja ta spopularyzowała się szerzej w minionym stuleciu, a konkretnie w okresie II Wojny Światowej. Obrączka przywodziła na pamięć żołnierzowi, że w ojczyźnie wyczekuje na niego żona, za którą ma walczyć i której ma obowiązek pozostać wierny. Nad Wisłą para małżeńska nosi obrączki na palcu serdecznym prawej ręki, jakkolwiek w innych państwach, jak przykładowo w Turcji, w USA, w Irlandii albo we Włoszech, zakłada się je na lewą dłoń, którędy zgodnie z niegdysiejszymi przesądami biegnie mityczna “żyła miłości”, która wiedzie prosto do serca. pierścionków zaręczynowych, młoda para poszukuje i mierzy obrączki ślubne razem, niemniej jednak zwyczaj rekomenduje, że narzeczona nie powinna za nie płacić, ponieważ jest to zobowiązanie mężczyzny.

Obrączki ślubne – wygraweruj datę ślubu, cytat albo imiona małżonka

Odmiennie do pierścionków zaręczynowych, obrączki wyróżniają się skromniejszym designem. Przez okres wielu wieków wykonywano je z przeróżnych materiałów, w mniejszym lub większym stopniu trwałych. Później zaczęto używać do tego metale (takie jak miedź czy stal) reprezentujące potęgę miłości. Dzisiaj do ich sporządzenia używa się z reguły złota oraz platyny, które są oznaką ufności wobec współmałżonka. Owszem, inkrustuje się je w wielu przypadkach kamieniami szlachetnymi, jednak w dalszym ciągu najczęściej kupowane są gładkie, ponadczasowe pierścienie ze złota oraz subtelne obrączki, w których wykorzystano dwa gatunki złota (przykładowo białe i tradycyjne). Sklepy jubilerskie specjalizujące się w wykonywaniu obrączek, mają też nieraz w ofercie grawerowanie artystyczne. Mamy zatem możliwość personalizacji obrączki dopisując do nich datę ślubu, imiona małżonka albo ważny dla młodej pary cytat.

Nasz adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]