W tym miejscu znajdziesz biżuterię z ametystami.

Najpiękniejszą odmianą kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Kenii. Ze względu na wyjątkową fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem ozdobnym, który wykorzystywany jest w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy zakładać biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystów odegrała swoją wielką rolę w historii. Już Biblia wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w skarbcu watykańskim do tej pory znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Z tego powodu kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym zestawieniu wygląda szczególnie imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto zakładać nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.