Chcesz zamówić znaki BHP? Skieruj się na tę stronę.

W naszym kraju obowiązują wyjątkowo dokładne przepisy BHP. Ich przestrzeganie gwarantuje poczucie bezpieczeństwa i przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo przeróżnych zagrożeń staje się marginalne. Na chwilę obecną kodeks BHP zwraca uwagę na konieczność właściwego oznaczania budynków. Tak więc troska o prawidłowy montaż znaków BHP jest obecnie niezwykle istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Na chwilę obecną znaki BHP umieszcza się na najróżniejszych budynkach. Chodzi przede wszystkim o hale produkcyjne, biurowce, jak również przedszkola czy urzędy, czyli obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to między innymi oznaczenia takie jak ogólne instrukcje BHP czy przepisy dotyczące postępowania w momencie pożaru czy innego rodzaju niebezpieczeństwa. Do znaków BHP, które mają ogromne znaczenie, zalicza się także instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami , które mają charakter medyczny, które wiesza się w szpitalach. Jednym z najczęściej wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki oznaczające drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak wielkie znaczenie ma właściwe oznaczenie drogi ewakuacyjnej. To ona jest wykorzystywana w momencie, kiedy w budynku będzie miało miejsce jakieś niebezpieczeństwo, chociażby wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na różnorodnych mechanizmach, które z powodu awarii nie mogą być użytkowane – dotyczy to na przykład wind. Znaki BHP powszechnie użytkowane są też w zakładach przemysłowych. Stosuje siętam szereg znaków o charakterze ostrzegawczym , ale też znaki nakazu oraz zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je wytwarza?

Używane dzisiaj znaki BHP są zawsze produkowane z trwałych materiałów, które rewelacyjnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. W zdecydowanej większości przypadków jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP mogą być umieszczane nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim czasie nie tracą one swojego rewelacyjnego wyglądu i – co kluczowe – będzie można odczytać to, co się na nich znajduje. W wielu przypadkach pokrywane są także materiałem fluorescencyjnym, dzięki któremu są one zauważalne nawet po zapadnięciu zmroku. Zamontowanie znaków BHP jest nieskomplikowane i nie nastręcza najmniejszych nawet trudności. Bez wątpienia poradzi sobie z tym każdy.

Nasz adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]